Loading...
BESKID SĄDECKI - III Festiwal Piosenki Turystycznej "Babie Lato" w Żegiestowie-Zdroju

III Festiwal Piosenki Turystycznej "Babie Lato" w Żegiestowie-Zdroju

Zapraszamy na koncert z okazji pożegnania wakacji, który odbędzie się 29 sierpnia na Łopacie Polskiej w Żegiestowie-Zdroju. Początek koncertu o godzinie 18.00. W sobotnie popołudnie rozpocznie się prawdziwa muzyczna uczta, tegoroczna edycja III Festiwalu Piosenki Turystycznej pod sprawdzoną nazwą "Babie Lato" w Żegiestowie-Zdroju będzie dużym wydarzeniem dla fanów muzyki. W programie m.in. energetyczny koncert Roberta Kasprzyckiego, poety o duszy rockmana.

Na koncercie - Robert Kasprzycki wystąpi wraz ze swoją formacją Kasprzycki Band - zaprezentują pełną odmianę muzycznej mocy. To właśnie koncerty oddają prawdziwą moc Kasprzyckiego. W kontakcie z publicznością, Kasprzycki najpełniej emanuje niezwykłą charyzmą - niespożyta energia i poczucie humoru, sprawiają, że kontakt z widzami jest zarazem natychmiastowy i długofalowy. Poza masą melodyjnych piosenek, usłyszymy na pewno garść niepowtarzalnych anegdot. Będzie to muzyczna pigułka w klimacie poetyckim i folkowy.

Przed publicznością wystąpi Chwila Nieuwagi - to Zespół , który gra niezwyczajne koncerty, ciesząc słuchaczy, którym zapewnia różnorodność i absolutny brak nudy. Muzyka zespołu to: żywiołowość folkloru (szczególnie górnośląskiego, w bardzo ciekawym, nowoczesnym wydaniu), klimatyczność jazzu, nastrojowość piosenki poetyckiej oraz setki innych barwnych dźwięków, które można usłyszeć - słuchając.

W kompozycjach Chwili Nieuwagi wyłapać można obecność: fortepianu - na którym gra Piotr Kotas, kontrabasu - Rafał Kierpiec, perkusji - Marek Sochacki i Bartłomiej Plewka, gitary - Andrzej Czech, a przede wszystkim ładnego, nietuzinkowego głosu żeńskiego, należącego do Martyny Czech. Uwagę przykuwają również ciekawe teksty - część z nich to utwory uznanych poetów również Adama Ziemianina, z którym Zespół stworzył projekt literacko muzyczny pt. "Koncert na Ogrodowej"

Dla tych, którzy kochają balladę z niebanalną oprawą muzyczną wystąpi Zespół Pilar. Muzyka jaką prezentują to mieszanka jazzu, bluesa, czy samby, a o tym, co w życiu powinno być ważne i istotne można usłyszeć w ich tekstach. Ich każdy krok jest przemyślany, jak choćby w przypadku debiutanckiej płyty "Nasze poddasze", której premiera nastąpiła w 2014r.