Loading...
BESKID SĄDECKI - Turystyczny Festiwal Piosenki "Babie Lato" - Żegiestów 31.08.2013

Turystyczny Festiwal Piosenki "Babie Lato"

- Żegiestów 31.08.2013. Plejada gwiazd zagości na festiwalu "Babie Lato" w Żegiestowie. Prócz znanych grup, na scenie pojawią się również wyjątkowe zespoły folkowo - poetyckie wierne poezji śpiewanej, piosence literackiej i piosence turystycznej. 31 sierpnia o godzinie 15 rusza Turystyczny Festiwal Piosenki "Babie Lato" 2013 w Żegiestowie-Zdroju (Łopata Polska).

Beskid Sądecki - zaczarowane góry... I granica kultur. Zachodnia granica Łemkowszczyzny, wschodnia granica góralszczyzny. Tutaj znajdziesz rozległe fragmenty pierwotnej puszczy karpackiej. No i ludzie. Kochający góry, kultywujący kulturę turystyczną. To właśnie dzięki nim powstała idea zorganizowania dużego festiwalu poświęconego piosence turystycznej, folkowej i poezji śpiewanej. Międzynarodowy Turystyczny Festiwal Piosenki "Babie Lato" 2013 w Żegiestowie - Zdroju.

Festiwal będzie jedynym tak znaczącym plenerowym wydarzeniem artystycznym odbywającym się w Beskidzie Sądeckim, adresowanym do tak szerokiej publiczności. Cykl imprez realizowanych w ramach festiwalu jest całkowicie otwarty i dostępny dla widzów. Formuła "Babiego Lata "została opracowana tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Trzydniowa sesja koncertowa, wykonawców - laureatów licznych konkursów i festiwali piosenki folkowej i turystycznej, znakomity repertuar. Na kilka dni Żegiestów-Zdrój stanie się miejscem, gdzie koncertuje się z pasją.

Impreza ta będzie okazją do spotkania się w gronie znajomych, przyjaciół chodzących po górach, wędrujących po świecie, którym to samo w duszy gra. W trakcie festiwalu zagrają wykonawcy znani i uznawani na licznych przeglądach i festiwalach, takich jak studencka Yapa, Kropka w Głuchołazach, czy też nieodżałowanych Bieszczadzkich Aniołach, wielu z tych wykonawców można spotkać na beskidzkich szlakach lub w schroniskach turystycznych. Uczestnicy festiwalu w trakcie konkursu przesłuchań będą prezentowali swój talent wokalny. Wyłonieni laureaci następnie wystąpią przed zgromadzoną publicznością. Tegorocznej imprezie będzie towarzyszył również jarmark artystyczny wspólnie organizowany przez liczne stowarzyszenia działające w Dolinie Popradu. Organizator - Towarzystwo Przyjaciół Żegiestowa - serdecznie zaprasza na imprezę z muzyką kwalifikującą się do nurtu muzycznego zwanego "krainą łagodności", "poezją śpiewaną" oraz piosenką turystyczną.

W programie:


15:00 - 17:00 konkurs przesłuchań zespołów i solistów zgłoszonych
17:00 - 18:30 koncert zespołu Na Bani
18:30 - 19:30 koncert laureatów i wręczenie nagród
19:30 - 21:00 koncert Marka Andrzejewskiego
21:00 - 22:30 koncert zespołu Czerwony Tulipan
22:30 - 24:00 na zakończenie zagra kołobrzeski zespół Cisza Jak Ta