Loading...
BESKID SĄDECKI - Hala Konieczna ( 990 - 1090 m n.p.m.)

Polany Beskidu Sądeckiego

Hala Konieczna

Hala Konieczna ( 990 - 1090 m n.p.m.) - zajmuje spory obszar położony na wysokości 990-1090 m n.p.m. w Paśmie Radziejowej w Beskidzie Sądeckim, na szczycie bocznej grani Groń ( 822 m n.p.m.)). Hala zlokalizowana jest w partii grzbietowej pomiędzy Złomistym Wierchem ( 1224 m n.p.m.) oraz położonej na wschód Koniecznej Góry ( 990 m n.p.m.). Z całego tego obszaru zasilane są źródła Wielkiej Roztoki - potoku płynącego na wschód i uchodzącego do Popradu w Rytrze.
GPS: 49°28'05.0"N 20°35'12.0"E
Mapa Hala Konieczna w Beskidzie Sądeckim, fot. mapa-turystyczna.pl

Informacje o Hala Konieczna

Opis polany

Hala Konieczna fot. Damian Cisowski Hala Konieczna - obelisk Widoki z Hali Koniecznej przedstawiają szeroką perspektywę głównie na dolinę Wielkiej Roztoki, Rytra, Radziejową ( 1266 m n.p.m.) oraz na północno-zachodnią część Pasma Jaworzyny Krynickiej. Charakterystycznym punktem Hali Koniecznej jest pomnik, który wspomina partyzantów radzieckich, którzy ponieśli w tym miejscu śmierć w roku 1944. Współcześnie polana nie jest wykorzystywana, chociaż jej część podlega sezonowemu koszeniu, dzięki temu nie zarasta w tak szybkim tempie jak inne polany Beskidu Sądeckiego. W dolnej, bocznej części Hali Koniecznej znajduje się mała bacówka oraz źródełko wody.

Hala Konieczna widoczna od wejścia z Perci Sosnowskiego Pomnik trzech partyzantów na Hali Koniecznęj Hala Konieczna, w tle Pasmo Jaworzyny
Hala Konieczna widoczna od
wejścia z Perci Sosnowskiego
Pomnik trzech partyzantów
na Hali Koniecznęj
Hala Konieczna, w tle
Pasmo Jaworzyny
Hala Konieczna w Paśmie Radziejowej Widok z Hali Koniecznej Hala Konieczna
Hala Konieczna Widok z Hali Koniecznej Hala Konieczna
Widok z Koniecznej w stronę
Barcic, Rytra
Dom na hali, opodal źródło
dobrej wody
Radziejowa z Koniecznej

Hala Konieczna i panorama widokowa*Hala Konieczna i panorama widokowa ;; fot. Jerzy Opioła
Hala Konieczna i panorama widokowa*Hala Konieczna i panorama widokowa fot. J.Merena